Dreamfall : The Longest Journey

:: Jocuri ::   :: Games 2006

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

11012011

Dreamfall : The Longest Journey

Platforma: PC si Xbox (nu 360)

Nu prea am cum să explic starea pe care am avut-o atunci când mi s-a spus mai demult "Ai făcut review la The Longest Journey, aşa că o să faci şi Dreamfall". Hai să fim serioşi, The Longest Journey l-am jucat acum foarte mult timp şi de abia dacă mai ţineam minte ceva din el. Să nu mă înţelegeţi greşit, chiar voiam să joc Dreamfall, dar nu-mi plăcea faptul că eram oarecum forţat să-l joc. Era într-un fel ca soarta. Indiferent ce aş fi făcut, tot nu scăpam. Aşa că am început să mă joc şi încetul cu încetul am început să-mi aduc aminte. Eu nu prea cred în soartă şi consider că fiecare persoană are dreptul să ia propriile decizii. Aşa că vă rog să mă credeţi când vă spun că în ceea ce priveşte Dreamfall, nu aveţi de ales - trebuie să-l jucaţi.

Este din nou vorba de soartă, dar există acel ceva în vieţile noastre care ne face să sperăm că lucrurile vor fi mai bune decât sunt. Li spune Credinţă. Ei bine, la asta se rezumă Dreamfall. Bineînţeles, aş fi putut începe articolul cu clişeele tipice oricărui review şi să ofer şi câteva spoilere din povestea jocului. Nu o să fac acest lucru şi nu cred că este nevoie să ştiţi astfel de detalii pentru a cumpăra, juca şi aprecia Dreamfall. Nu contează dacă aţi jucat sau nu The Longest Journey, dar este mai indicat să o fi făcut. Nu va răspunde la vreo întrebare, dar vă va ajuta să le descoperiţi pe cele corecte. Dreamfall este un joc care nu oferă răspunsuri întrebărilor, ci ridică mai multe şi decât The Longest Journey. De fapt, este cea mai lungă călătorie pe care am întreprins-o până acum într-un joc, lucru foarte bun de altfel. Povestea este atât de complexă încât are mare nevoie de încă o continuare. Prequel-urile ar fi şi ele folositoare, şi dacă e să dăm crezare zvonurilor, producătorii ne pregătesc atât o continuare cât şi un prequel.

System Requirements:
-CPU 2 GHz, 512 MB RAM
-3D Video Card with 128 MB
-DirectX 9.0c compatible

Sursa: ComputerGames

virusake
Membru
Membru

Puncte : 3382
Data de inscriere : 09/12/2010
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Distribuie acest articol pe: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

:: Jocuri ::   :: Games 2006

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum