Dragon Ball Z - Difuzat pe TVR1 in 2003

:: Diverse ::   :: Discutii libere

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Dragon Ball Z - Difuzat pe TVR1 in 2003

Mesaj Scris de cristiann la data de Sam 18 Feb - 3:57:51

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Odată cu sfârșitul Dragon Ball, Toei Animation a lansat rapid o a doua serie, Dragon Ball Z (ドラゴンボールZ(ぜっと) Doragon Bōru Zetto?, abreviată DBZ). Povestea începe de unde s-a încheiat prima serie, Dragon Ball Z fiind adaptată după ultimele douăzeci și șase volume ale seriei manga. A avut premiera în Japonia pe postul Fuji Television pe 26 Aprilie, 1989, preluând ora de difuzare a predecesorului său, fiind difuzate 291 episoade până la finalul seriei pe 31 Ianuarie, 1996.

In Romania s-a difuzat in 2003 pe canalul de televiziune TVR1,pe cand era in voga castigase in Romania sute de fani,foarte apreciat si vizionat,multi au vazut anime-ul in 2003...si as vrea sa depanam amintiri de atunci.Cred ca inca mai tineti minte cand se faceau tot felul de jucarii cu DBZ,albume cu abtibilduri etc...

cristiann
Moderator
Moderator

Puncte : 3659
Data de inscriere : 03/09/2010

http://dragonball.hi2.ro/forum/index.php

Sus In jos

Re: Dragon Ball Z - Difuzat pe TVR1 in 2003

Mesaj Scris de vpgames la data de Dum 19 Feb - 4:24:05

ce mai amintiri....desenul copilariei mele:) m-as uita iar la el...sa vad cum imi fac timp:)

vpgames
Administrator
Administrator

Puncte : 2002692
Data de inscriere : 17/08/2010
Localizare : Bucuresti

http://www.vpgames.topicboard.net

Sus In jos

Mesaj Scris de cristiann la data de Lun 20 Feb - 10:51:11

IgameD a scris:ce mai amintiri....desenul copilariei mele:) m-as uita iar la el...sa vad cum imi fac timp:)
Eu il urmaream prin 2003,cand s-a difuzat pentru prima data la TV pe TVR1,pe vremurile alea nu imi pasa daca ro-dubb-ul este facut varza si ca e dublat doar de 2 oameni...acum n-as mai putea sa ma uit cu acelasi interes cu o dublare ca cea de atunci,insa anime-ul in sine pentru mine e nemaipomenit,foarte bine gandit,captivant,l-am revazut deja de vreo 3 ori si tot nu ma mai satur de el. cheers

cristiann
Moderator
Moderator

Puncte : 3659
Data de inscriere : 03/09/2010

http://dragonball.hi2.ro/forum/index.php

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisblue la data de Mar 10 Apr - 3:30:07

Salut!!Sunt nou pe acest site,acest desen este nemaipomenit din pacate eu nu am vazut seria de pe tvr1 in romana dar am urmarit si urmaresc in continuare cu subtitrare in romana un desen excelent si bine gandit .Un lucru excelent daca TVR1 lar difuza:)

narcisblue
Membru
Membru

Puncte : 1704
Data de inscriere : 10/04/2012
Localizare : suceava

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 23:54:49

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus